Výhody spolupráce

1
Přes 20 let praxe
Praxe s vedením IT projektů v ČR je zcela nenahraditelná.
2
Soudní znalec v IT (ICT)
Jako soudní znalec jsem objektivní a uznávaný i úřady.
3
Soudce z lidu, přísedící
Jsem poctivý, mám dobrý morální kredit, zkušenosti a konexe.
4
Softwarový inženýr, profesionál
S přehledem celého spektra IT problematiky i manažerské.

O znalci jiní

S panem Ing. Radkem Benešem MSc., soudním znalcem v oboru Informačních Technologií, spolupracujeme již více jak 15 let. Prakticky s ním konzultujeme a plánujeme veškeré kroky v informatice a výpočetní technice. Od výstavby infrastruktury v našem novém sídle, bezpečnosti, programového vybavení, až po dodávky hardware, nebo zajištění komunikace. Aktuálně pro nás řídí vývoj vlastního software v mezinárodní dopravě. O naší spokojenosti a důvěře nemluví jen doba spolupráce, ale i například samostatný přístup do našich provozoven.
Velice si vážím jeho hlubokých odborných znalostí a touhy po dalším sebevzdělávání v různých oblastech. Při řešení problému se dokáže do situace ponořit naplno a zajistit si a nastudovat veškeré podklady, které lze k dané problematice opatřit. Jsem ráda, pokud mu mohu být nápomocna v souvislosti s výkonem jeho znalecké činnosti a doplnit jeho odborné závěry o svůj právní názor. Veškeré projekty zpracovává s nadšením a elánem, kdy svůj entuziasmus dokáže přenést i na další osoby, se kterými spolupracuje. V současné době jsme se dohodli využít výhody našich zaměření a společně zpracovávat odborné články z oblasti práva IT. Ze svého hlediska mohu spolupráci s panem Benešem srdečně doporučit.
Považuji Radka Beneše za poctivého a korektního člověka, jednajícího na rovinu, otevřeného všem podnětům, nápadům, ale i kritice. Výborně se mi s ním spolupracuje, je zárukou jak výtečných výsledků společné práce, tak i bezproblémového průběhu práce samotné.
Díky výše uvedeným skutečnostem mohu konstatovat, že pan Ing. Radek Beneš MSc., se v problematice informačních systémů orientuje na špičkové úrovni, stejně tak jsou na velmi vysoké úrovni jeho komunikační a koordinační schopnosti.
Na základě svých zkušeností z oblasti IT práva, které vychází nejen z vlastní praxe, ale též z mé přednáškové a publikační činnosti, si dovolím konstatovat, že pan Beneš se v problematice informačních technologií velmi dobře orientuje a disponuje širokými znalostmi, které mohou být pro naši kancelář do budoucna využitelné pro případ, kdy budeme potřebovat odborného znalce v oblasti procesně-technického posouzení věcí v oblasti IT.
S panem Benešem jsem přišel do styku, když jsem si jej, jako soudního znalce, dovolil poprosit o konzultaci týkající se neoprávněného užití mých fotografií, které jsou součástí mého autorského díla, a to díla ve formě tištěné i elektronické. Opravdu upřímně,a rád, musím přiznat, že jsem byl až překvapen, s jakou odborností, kreativitou a 'tahem na bránu' pan Beneš moji věc uchopil. Pokud jsem už užil tuto sportovní terminologii, pak musím dodat, že bych věřil tomu, že bychom jako tým, s výraznou podporou pana Beneše, vstřelili potřebný gól. Vítězství však vyžaduje i investice. Inu, za dobrého hráče se platí.
Pana Beneše vnímáme jako profesionála v ICT, respektive v ekonomice odhadu cen software a programového vybavení. Věříme, že díky jeho zjištění a doporučení náš podnik dlouhodobě ušetří stovky tisíc, až miliony českých korun ...

Soudní znalec IT (ICT) - Radek Benes

Radek Beneš MSc. - soudní znalec a přísedící u Městského Soudu Praha
Nezávislý IT (ICT) specialista na volné noze, konzultant, softwarový inženýr, soudní znalec v oborech Kriminalistika (bezpečnost a ochrana dat, počítačová kriminalita), Kybernetika (technické a programové vybavení, bezpečnost informačních systémů a ochrana dat), Ekonomika - ceny a odhady (software, produkty a služby informačních technologií). Člen Komory soudních znalců ČR, itSMF a dalších oborových organizací a jako hrdý čech navíc vykonávající funkci "přísedící" (soudce z lidu) při Městském (okresním) soudu Praha 1.

To by mohl být základní profesní popis, soudního znalce v informatice, který ale nevystihuje mě, jakožto osobu. Rád si užívám života, dále se neustále vzdělávám, jsem vegetarián a miluji různorodou práci s výzvami. Mezi mé hobby patří potápění, kde jste mě mohli vidět i na TV Prima ZOOM v několika dokumentech, motorky, rychlá auta, paraglaiding, yachting a rád se i proletím v letadle. Udržuji se trochu ve fyzické kondici návštěvou fitness center a v poslední době mě učaroval workout. Styl myšlení a osobní filozofie je mi blízká východní. Tyto zájmy ve mě probudily roky cvičení asijských bojových sportů a desítky kil přečtené literatury. Aktuálně se věnuji rodině, kde jsem hrdý otec dvou krásných dětí a usadil jsem se s úžasnou ženou. Zdržuji se nejvíce na trase Plzeň - Praha - Liberec. Operuji ale po celé České Republice, jako Ostrava, Brno, Zlín, Aš, Karlovy Vary, apod. Cestování mi nečiní problém a nijak nezvýhodňuji, ani neznevýhodňuji klienty z kratší, nebo delší vzdálenosti. Nehraje to pro mě, v měřítkách České Republiky, žádný význam.

Pokud o mé osobě chcete přeci-jen zjistit více, pak doporučuji navštívit: Facebook: kde ode mě naleznete stálé příspěvky, LinkedIn: s profesním životopisem, Twitter: kde si občas i sem, tam pípnu a v neposlední řadě RSS kanál, kde narazíte i na mé odborné články, publikace a komentáře. Jsem rád, že jste navštívili mé stránky a věnovali čas mé osobě. Těším se na případnou spolupráci.

Facebook: znalec Beneš LinkedIn: IT profesionál Beneš Twitter Google + RSS

Certifikáty, dokumenty, nejen soudního znalce

Soudní znalec - jmenovací dekret
Jmenovací dekret ZNALCEM
Jmenování soudním znalcem v oborech IT, ICT.
Soudní znalec - pečeť kriminalistika
Znalecká pečeť kriminalistika
Pečeť soudního znalce - kriminalistika.
Soudní znalec - pečeť kybernetika
Znalecká pečeť kybernetika
Pečeť soudního znalce - kybernetika.
Soudní znalec - pečeť ekonomika
Znalecká pečeť ekonomika
Pečeť soudního znalce - ekonomika.
Soudní znalec na portálu Ministerstva spravedlnosti ČR
Soudní znalec justice.cz
Detail soudního znalce na portále Ministerstva.
Znalecké minimum IOM
Absolvování VŠE-IOM
Institut Oceňování Majetku - problematika znalectví
Složený slib přísedící soud Praha 1
Složený slib přísedící
dle §62, odst.1 zák.č. 6/2002 O soudech a soudcích
Zvolení přísedícího Městský soud Praha
Zvolení přísedícím
Zvolení Zastupitelstvem hl. m. Prahy.
Certifikovaný specialista ochrany osobních údajů
Specialista OOÚ
Certifikovaný specialista ochrany osobních údajů.
Interní auditor ISMS, dle ISO 27001
Interní auditor ISMS
Interní auditor bezpečnosti dle ISO 27001
Certifikovaný specialista Microsoft
Cert. specialista Microsoft
MOC2152: Implementing Windows 2000P and Server
Certifikát AML - výnosy z trestné činnosti
Certifikát AML
Uplatňování zásad proti legal. výnosů z trestné čin.
Certifikát - insolvenční zákon
Insolvenční zákon
Odborně vzdělávací kurz Bankovní Akademie.
PKI - infrastruktura veřejných klíčů
E-podpis a PKI
Problematika infrastruktury veřejných klíčů.
Certifikát - aplikační bezpečnost
Svobodná app. bezpečnost
Bezpečnost nejen internetových aplikací